ENSCHEDE - Een traditioneel Chinees gerecht, Kibbeh (Syrische gehaktballetjes) of gewoon een Hollandse stamppot. Dat verschillende culturen én keukens hand in hand kunnen gaan, wordt op 11 januari duidelijk in de Wesselerbrink. De allereerste editie van een nieuwjaarsbijeenkomst in speeltuin Tuindorp belooft een (culinair) feest te worden.

Vrijwilligster Diane Hoven-Pelle van Speeltuin Tuindorp en buurtwerker Davy Jansen (buurtwerker in Wesselerbrink namens Incluzio) zijn de kartrekkers van het kleurrijke evenement. Diane: “We wilden iets anders dan een traditionele kerstmarkt. Toen dachten we: waarom geen evenement waarbij iedereen zijn cultuur kan laten zien? We mogen diversiteit met z’n allen wel wat meer omarmen in Wesselerbrink.”

Met tafels vol specialiteiten uit negen landen – van Hollandse stamppot en Duitse curryworst tot gerechten uit onder meer Afghanistan, Marokko en Syrië – komt er een smakelijke reis rond de wereld. Ook zijn er optredens van een Syrisch koor, een linedancegroep en een lokale band.

Culturen samenbrengen

Davy legt uit dat de bijeenkomst voortkomt uit de behoefte om meer verbinding in de wijk te creëren. “Uit buurtonderzoek bleek dat de verschillende culturele groepen in Wesselerbrink vaak op zichzelf staan. Mensen kennen elkaar niet altijd en dat kan leiden tot vooroordelen en soms frictie. Deze nieuwjaarsbijeenkomst is een kans elkaar te leren kennen, zonder druk, gewoon door samen te eten en te genieten.”

Vrijwilligers uit de wijk hebben zich vol enthousiasme aangesloten. Tijdens een voorbereidingsbijeenkomst in de speeltuin ontstonden er mooie ideeën. “Een dame vertelde dat ze in een traditionele jurk uit haar land wil komen, leuk toch? Het is mooi om te zien hoe betrokken iedereen is. Er zijn nu al meer dan honderd deelnemers”, zegt Davy. “Dit voelt echt als een gezamenlijk initiatief van de hele wijk.”

Meer dan alleen een feestje

Naast het feestelijke karakter heeft de bijeenkomst een dieper doel: begrip en saamhorigheid vergroten. Diane: “We willen er voor iedereen zijn en laten zien dat het niet moeilijk is een gesprek aan te gaan. Een simpele vraag als ‘Wat betekent dat gerecht voor jou?’ kan zoveel verschil maken.”
Davy hoopt dat het evenement uitgroeit tot een jaarlijkse traditie. “Hoe geweldig zou het zijn als Wesselerbrink een wijk wordt waar mensen nét iets meer van elkaar weten en daardoor beter met elkaar omgaan?”

Meer informatie

De multiculturele nieuwjaarsbijeenkomst vindt op zaterdag 11 januari van 13.00 tot 16.00 uur plaats in speeltuin Tuindorp aan de Vlierstraat. Iedereen is welkom om te proeven, te genieten en een stapje dichter bij elkaar te komen. Entree is gratis.